جمعه 17 مرداد 1399 Friday 7 August 2020 17 ذی‌الحجه 1441

با حضور مدیریت شرکت اترک ، نصب و راه اندازی ردیاب خودرو بر روی خودروهای شرکت در تاریخ : 1396/04/25

با حضور نماينده خراسان جنوبي جناب اقاي رضا مردافكن و همكار پشتيباني خود اقاي محمد يعقوبي / ١٣٩٥/١٠/٠٨

 نصب و راه اندازی ردیاب در اسلام آباد گامی موثری برای سهامی زراعی این واحد داشت که با این ردیاب تمام گزارش کارکرد تمامی تراکتور ها و وسایل نقلیه مجموعه را دارد.

لازم بذکر می باشیم با این خرید ، این شرکت توانست تمامی تقص ها در مدیریت ناوگان پیاده خود بعمل آمد

 

 

 

 

موارد استفاده از ردیاب ماهواره ای

موارد استفاده از ردیاب ماهواره ای در صنعت و سازمان ها ؟

از لحاظ کلي، هر کسي بخواهد بداند کجاست و به کجا مي رود؟! به اين سيستم نيازمند است. اين وسيله در عرض چند ثانيه مي تواند سه ماهواره را بيابد. هر ماهواره به طور پيوسته يک سيگنال مکان يابي را به زمين مي فرستند. گيرنده GPS اين سيگنال ها را مي گيرد و از داده هاي آن براي محاسبه مکان خود بهره مي گيرد، سپس مکان به دست آمده را بر روي يک نقشة الکترونيکي نمايش مي دهد. زمانی که گيرنده GPS را روشن کنيد، سيگنال هاي ماهواره ها را گرفته و موقعيت شما را روي نقشه نمایش مي دهد. نشاني مقصد خود را تايپ کنيد، کامپيوتر GPS يک مسير را براي شما محاسبه خواهد کرد.

همه وسايل GPS يک نوع سيگنال ماهواره اي را دريافت مي کنند و محاسبات يکساني را براي مشخص کردن موقعيت شما انجام مي دهند. آنها را مي توانيد به PDA خود وصل کنيد و در سفرها از مزاياي آن بهره بجوييد. با توجه به کاهش روز افزون قيمت GPS ، روز به روز کاربرد آن عام تر و فراگير مي شود. از سيستم موقعيت ياب جهاني مي توان در کارهايي نظير نقشه برداري و مساحتي، پروژه هاي عمراني، کوهنوردي، سفر در مناطق ناشناخته، کشتي راني و قايقراني، عمليات نجات هنگام وقوع سيل و زمين لرزه و هر فعاليت ديگر که نيازمند محل يابي باشد، بهره برد.

کاربردهاي خاص: پيش بيني زلزله، نقشه برداري، کنترل امور مربوط به حمل و نقل و ترافيک، کنترل حرکات لايه هاي زمين، کنترل جابجايي (تغيير مکان) سدها و برج هاي بزرگ و بلند، پيش بيني وضع هوا، ناوبري (زميني، هوايي، دريايي)، هيدروگرافي (آب نگاري)، تعيين موقعيت سکوهاي دريايي نفتي، تعيين موقعيت جزيره هاي مرجاني، مين يابي، کردن دريا، به روز رساني سيستم هاي تعيين موقعيت اينرشيال، استفاده جهت کنترل ماهواره هاي سنجش از و ...

در واقع هر کسی که می خواهد بداند که دقیقاً در کجا قراردارد، راهش به چه سمتی است، و یا با چه سرعتی در حرکت است می تواند از یک Tracker استفاده کند.

برخی دیگر از موارد استفاده:

نظارت و ردیابی خودروهای شخصی ، عمومی ، اداری، باربری ، ترانزیت و …

نظارت و ردیابی کودکان ، سالمندان ، بیماران ، حیوانات و….

نظارت و ردیابی اموال منقول نظیر چمدانها، بسته های مهم ، کانتینرها و….

کنترل بازاریاب ها و کارمندان خود در زمان ماموریت

ردیابی افراد زمان وقوع حوادث هنگام ورزش در کوهستانها ،طبیعت ، دریا و….

نظارت و مدیریت ناوگان های امدادی ، حمل ونقل عمومی و ….

کنترل اتومبیلهای سازمان، نهاد و ارگان توسط مدیران مربوطه

شناسایی دزد اتومبیل و یافتن محل اختفای اتومبیل مسروقه

بهینه سازی مصرف سوخت

ساختار و معماری ردیاب ماهواره ای GPS :

دستگاه ردیاب ماهواره ای، معمولا از یک ماژول GPS برای دریافت موقعیت مکانی و مختصات جغرافیایی استفاده می کند. برای ثبت و ضبط اطلاعات دریافتی از GPS نیاز به ارسال مختصات از طریق GPRS یا SMS است. اطلاعات ارسالی بر روی سرور و پایگاه داده مرکزی قرار می گیرند. استفاده کنندگان از ردیاب، می توانند از طریق پنل مانیتورینگ تحت وب و داشبورد اختصاصی و یا از طریق برنامه موبایل، خودروهای ترانزیت، ناوگان شهری، خودروهای شخصی، سالمندان، کودکان و اموال مورد نظر را ردیابی کنند.

سیستم ردیابی خودرو چگونه کار می کند؟

سیستم ردیابی خودرو با استفاده از تکنولوژی موقعیت یابی لحظه ای از ماهواره ها و ذخیره سازی لحظه به لحظه موقعیت و مختصات جغرافیایی، امکان ردیابی خودرو را فراهم می سازد. سیستم های ردیاب مدرن خودرو معمولا از تکنولوژی GPS و یا GLONASS برای موقعیت سنجی استفاده می کنند. البته تکنولوژی های متعدد دیگری نیز می تواند برای این کار استفاده شود.

اطلاعات ردیابی خودرو می تواند بر روی نقشه های مجازی تحت وب و یا موبایل مشاهده شود که از طریق اینترنت و هر کامپیوتری (با پنل اختصاصی مخصوص هر کاربر) قابل دسترسی است. برای مدیریت ناوگان شهری در شهرهای بزرگ می توان از سیستم جامع مدیریت و مانیتورینگ لحظه به لحظه چندین ردیاب با مشخصات مختلف بر روی یک نقشه استفاده کرد.

سیستم مدیریت ناوگان در کجا کار می کند؟

سیستم با توجه به پوشش شبکه GPRS (اینترنت تلفن همراه) و نقشه شرکت ارایه دهنده نرم افزار، در همه جای دنیا کار می¬کند.

آیا خارج از محل کار می توان به اطلاعات وسیله نقلیه دسترسی پیدا کرد؟

بله، برای دسترسی به اطلاعات وسیله نقلیه تنها به یک رایانه و اتصال اینترنت و یک مرورگر اینترنتی نیاز است. در این مورد به طور کلی هیچ نیازی به دانلود یا نصب نرم افزاری نیست. همچنین میتوان بوسیله گوشی تلفن همراه، با استفاده از مرورگر موبایل و اینترنت سیم کارت، از مکان فعلی قرار گرفتن خودرو مطلع شد.

 چه سیمکارتی برای استفاده در دستگاه ردیاب مناسب تراست؟

دستگاههای ردیاب به منظور ارسال اطلاعات خود جهت ردیابی آنلاین از یک عدد سیم کارت استفاده میکنند. میتوان از هر یک از سیم کارتهای موجود در سیستم مخابراتی کشور (همراه اول، ایرانسل، تالیا و رایتل) چه از نوع اعتباری یا دائمی استفاده نمود. مهم ترین عامل در انتخاب نوع سیم کارت، آنتن دهی و همچنین تعرفه هزینه های جی پی آر اس (اینترنت) آنها می باشد. با توجه به رشد نصب دکل های مخابراتی ایرانسل و خط دهی مناسب این اپراتور و همچنین هزینه های پایین تر سیم کارت های دائمی و اعتباری آن، استفاده از سیم کارتهای پیام رسان ایرانسل پیشنهاد می شود.

 

 

شرکت هدیش رایانه با بازدید دوره در هر ماه و 3ماه یک بار به ردیاب های نصب شده در اورگان ها مجموعه خود را بصورت تضمنی می تواند محصولات ردیاب خود را به فروش برساند.
با این عملکرد ستاد نیرو انسانی و اورگان های مختلف استان تقدیر تشکر و تقدیر سپاس به شرکت هدیش داده اند.
با وجود این بهره برداری در ریاب DNO که نماینده خراسان با مدیریت مجتبی وکیلی انجام میشود گام موثر در فروش و رضایت مندی مشتریان بعمل می آید.

 

ردیاب خودرو یک وسیله کوچک در اندازه یک گوشی موبایل است که سیمکارت می‌خورد و داخل درب خودرو یا داخل سقف و یا داخل داشبورد خودرو نصب می‌شود.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرویک وسیله کوچک در اندازه یک گوشی موبایل است که سیمکارت می‌خورد و بر روی ماشین (داخل درب ماشین یا داخل سقف و یا داخل داشبورد ماشین) جاسازی و نصب می‌شود که سیمکشی بسیار آسانی دارد. همچنین به آسانی بر روی انواع ماشین‌های داخلی و خارجی و سبک و سنگین نصب می‌گردد.

 

همانطور که گفتیم ردیاب خودرو سیمکارت می‌خورد و پس از نصب بر روی خودرو در هر لحظه موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را از ماهواره‌های جی پی اس دریافت کرده و از طریق ارسال sms به صاحب خودرو ارسال می‌کند و از طریق اینترنت سیمکارت همین موقعیت را بر روی یک سایت ردیابی مخابره می‌کند. بدین ترتیب در هر لحظه صاحب خودرو می‌تواند در هرکجای دنیا و بدون محدودیت فاصله خودرو خود را به صورت کاملا آنلاین بر روی سایت ردیابی مشاهده کند و همچنین در هر لحظه با باز شدن درب ماشین و یا ضربه خوردن ماشین به صاحب خودرو sms هشدار ارسال می‌شود . همچنین ردیاب خودرو می تواند کار یک دزدگیر خودرو را هم انجام دهد چون هم به آژیر متصل می‌شود و هم به سنسور ضربه و از طریق ریموت کنترل و ارسال اس ام اس می‌تواند درب‌های ماشین را از هر نقطه‌ای از دنیا باز و بسته کند و در صورت به سرقت رفتن خودرو صاحب خودرو ‌می‌تواند با ارسال یک sms ماشین خود را خاموش کند. در این شرایط به هیچ وجه قابلیت روشن شدن مجدد خودرو وجود ندارد مگر اینکه صاحب خودرو اجازه روشن شدن مجدد خودرو را با ارسال یک sms به ردیاب داخل ماشین صادر کند. در حال حاضر سیستم ردیاب خودرو یا همان دزدگیر جی پی اس خودرو ایمن‌ترین سیستم امنیتی در جهان برای خودرو بشمار می‌رود.

 

نمونه نمایش خودرو بر روی سایت ردیابی

 

آموزش نصب ردیاب خودرو

 

نحوه اتصال سیم‌های برق:

سیم قرمز و مشکی به ترتیب برق مستقیم و بدنه می‌باشد. ولتاژ دستگاه از 9 الی 36 ولت می‌باشد. سیم قهوه ای به ای سی سی یا همان سوئیچ وصل می‌شود. سیم بنفش در صورت نیاز مشتری به سنسور دما یا سوخت وصل می‌شود.سیم زرد خطر SoS وصل می‌شود. سیم سفید دستگاه به سفید رله و سیم زرد رله به قرمز دستگاه، در صورت نیاز به رله قطع کن موتور وصل می‌شود.

دیاگرام سیم کشی:

 

ورود کاربران

نقشه

اطلاعات تماس

آدرس ستاد مرکزی :
استان خراسان رضوی - مشهد- فلکه برق(میدان بسیج) - نبش درمانگاه - شرکت هدیش رایانه
تلفن های تماس ستاد مرکزی  :
38511384 - 38523617 - 38547802 با پيش شماره  051


 دانلود برنامه ردیاب برای موبایل:

  

 

Template Design:Dima Group