جمعه 17 مرداد 1399 Friday 7 August 2020 17 ذی‌الحجه 1441

حل مشکلات پهنای باند تا پایان سال/واگذاری پروژه ایرانیان نت به شرکت های PAPوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت آسیاتک، گفت: آمادگی داریم که برای ورود بخش

و تسریع امور ایرانیان نت (اپراتور چهارم) راه را برای شرکت های PAP باز کنیم و قسمت های مختلف آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا کار با سرعت بیشتری پیش رود.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده های آسیاتک برترین ارائه دهنده اینترنت پرسرعت ADSL2+ ، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه صبحانه کاری فعالان خصوصی در حوزه ارتباطات و فناوری که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران؛ در پاسخ به سوال محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت آسیاتک و نماینده شرکت های اینترنتی در این مراسم، مبنی بر بلاتکلیفی یک ساله پروانه فعالیت این شرکت ها و نیز مشکل تامین کنندگان خدمات از جمله شرکت های مخابرات استانی و عدم ارائه پهنای باند اینترنت از زیرساخت گفت: در حوزه پهنای باند امسال به آنچه قول داده‌ایم خواهیم رسید و سال آینده نیز این رقم افزایش خواهد یافت. در حوزه پهنای باند بین الملل نیز به اندازه 20 درصد پهنای باند داخل رشد خواهیم داشت و امیدواریم در صورتی که برنامه های ما پیش رود و مشکلی پیش نیاید تا پایان امسال بتوانیم پهنای باند داخلی را افزایش دهیم.
واعظی با بیان اینکه ما با ورود بخش خصوصی به پروژه ایرانیان نت و با تغییرساختارآن به دنبال تغییر رویه این پروژه هستیم، گفت: ما حتی آمادگی این را داریم که برای ورود بخش خصوصی و تسریع امور ایرانیان نت (اپراتور چهارم) راه را برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت باز کنیم و قسمت های مختلف آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا کار با سرعت بیشتری پیش رود.
وی گفت: شبکه فیبر نوری، کافو نوری و سرمایه‌گذاری درباره اپراتور چهارم از بخش‌هایی است که می تواند با حضور بخش خصوصی رونق بیشتری بگیرد و لازم است که حتما در آینده تلفن ثابت رقیب داشته باشد چرا که در شرایط انحصار اوضاع از این بهتر نخواهد شد.
وی در باره عملکرد سلیقه ای شرکت های مخابرات استانی در تامین سرویس و بلاتکلیفی در اجرا و نگهداری، نیز گفت: در این باره با این شرکت بسیار صحبت کردیم و در ضمن باید دانست که مدیر جدید مخابرات بسیار با مدیر قبلی متفاوت است و امیدواریم با همکاری بیشتر مخابرات، در آینده نقش بخش خصوصی بیشتر از گذشته دیده شود.
وی در ادامه افزود: برای رسیدن به این مهم در تمدید پروانه شرکت های ندا وظایف زیادی را مشخص کرده ایم از جمله رفتن برروی فیبر نوری که با اجرای آن شرکت های PAP می توانند شهرهای مختلفی را انتخاب و با سرمایه گذاری در آنها اقدام به ارایه سرویس کنند.
همچنین علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ما در واگذاری مخابرات به بخش خصوصی مشکل داشتیم که این مشکلات همچنان ادامه دارد و برای اینکه شرایط شرکت ها را در آینده بهتر کنیم در پیوست تعهدات مخابرات مواردی را دیده ایم که مشکلشان حل شود.
وی در ادامه افزود: در این مدت با خود شرکت ها جلساتی را برگزار و انتظاراتی را که از مخابرات داشتند دسته بندی کردیم که در پیوست ها لحاظ شده است تا بتوانیم از کانال ها، رانژه ها و امکانات شبکه دسترسی با سهولت و ساده ترین روش برای شرکت های PAP استفاده کنیم.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه شرکت ها اظهار می کنند در حال حاضر با تامین کننده ها مشکلات دارند؛ گفت: با بردن شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت ADSL2+، به سمت فیکس کمپانی از انحصاری که در آن افتاده اند خارج می شوند و خود شرکت ها می توانند بستر سرویسی که ارایه می دهند را آماده کنند.
عمیدیان با بیان اینکه بزودی اجازه خدمات فوق العاده های به این شرکت ها داده خواهد شد که بیزنس پلن آنها ارتقاء و گردش مالی آن ها بیشتر خواهد شد، گفت: این برنامه، برنامه ساده ای نیست که ظرف چند ماه بتوان آن را به نتیجه رساند با این حال جلساتی برگزار کرده ایم و چارچوب آن آماده شده که در جلسه بعدی سازمان تنظیم مقررات مطرح و تمدیدی که شرکت هایPAP نگران آن هستند در اسرع وقت به آنها داده خواهد شد.

ورود کاربران

نقشه

اطلاعات تماس

آدرس ستاد مرکزی :
استان خراسان رضوی - مشهد- فلکه برق(میدان بسیج) - نبش درمانگاه - شرکت هدیش رایانه
تلفن های تماس ستاد مرکزی  :
38511384 - 38523617 - 38547802 با پيش شماره  051


 دانلود برنامه ردیاب برای موبایل:

  

 

Template Design:Dima Group